Witaj na Holimedica.pl

Fizjoterapia stomatologiczna.

“Towarzyszymy pacjentowi w powrocie do równowagi.”
Łukasz Kaczmarek, PT, CST-D Współwłaściciel HOLIMEDICA®

Drogi Pacjencie, oto kilka informacji, które mogą być dla Ciebie ważne przed przyjściem do naszego gabinetu:

 1. Zapisy przyjmujemy codziennie w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 785 992 512
 2. Nie mamy umowy z NFZ, wizyty są płatne. Dokładny cennik jest dostępny na stronie.
 3. Jeśli chcesz umówić się na pierwszą wizytę, postaraj się zadzwonić do nas z wyprzedzeniem, abyśmy wspólnie z Tobą mogli dobrać dogodny termin. Terminy są zależne od dostępności terapeutów.
 4. Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie możesz dotrzeć na zabieg, zadzwoń z wyprzedzeniem, abyśmy mogli przesunąć wizytę.
 5. Na pierwszą wizytę zabierz ze sobą wszelką dokumentację medyczną (zdjęcia RTG, cefalometria rezonans, tomografia – CBCT i inne). Jeśli ich nie masz, nie musisz specjalnie wykonywać tych zdjęć wcześniej.
 6. Proszę się przygotować, że może okazać się konieczne rozebranie do bielizny w celu obejrzenia całej postawy. Jest to niezbędne do pełnej diagnozy fizjoterapeutycznej.
 7. Nie wymagamy skierowania od lekarza, jednakże jeśli takie posiadasz, prosimy o zabranie na wizytę.

PRZEBIEG PIERWSZEJ WIZYTY:

 1. Diagnoza fizjoterapeutyczna opiera się na badaniu przedmiotowym i podmiotowym. Zawiera więc obszerny wywiad dotyczący całości funkcjonowania pacjenta, oglądanie postawy, badanie poszczególnych stawów oraz badanie manualne.
 2. W zależności od problemu z którym zgłasza się pacjent może być niezbędne rozebranie do bielizny, aby fizjoterapeuta mógł ocenić postawę oraz inne elementy np. blizny pooperacyjne.
 3. Na potrzeby diagnozy wykonujemy u większości pacjentów dokumentację fotograficzną. Pacjent zgłaszający się z problemem stomatologicznym, logopedycznym standardowo ma wykonywane: zdjęcia ruchów w stawie skroniowo-żuchwowym (zwarcie, rozwarcie, wysunięcie żuchwy-protruzja, ruchy doboczne – laterotruzja), zdjęcia postawy z przodu, z boku oraz z tyłu. Zdjęcia są niezbędne do przeprowadzenia pełnej diagnozy oraz oceny postępów w przebiegu prowadzonej fizjoterapii.
 4. Jeżeli pacjent zgłasza się konkretnie na terapię cranio-sacralną, to jest ona wykonywana przez ubranie. Dokładny opis czym jest ten zabieg, zostanie zamieszczony niebawem. (strona w budowie).